Otázky

Je garáž skutočne mobilná, ako uvádzate?

Všetky naše garáže sú skutočne mobilné a v prípade Vašej potreby ich bude možné premiestniť na iné miesto.

Dobrý deň, ohlásenie stavby alebo stavebné povolenie je potrebné pri všetkých typoch garáží?

Nie je, podľa zákona pre mobilnú stavbu do 25 m2 platí ohlasovacia povinnosť. Nad 25 m2 by sa mal získať „územný súhlas“. Potrebné podklady samozrejme klientom dodávame.

Pre viac informácií pokračujte tu: Povolenie na garáž.

Je nutné robiť základy pod celou garážou?

Nie, základové pásy postačia len pod obvodové steny garáže. Základy by mali mať v bežných podmienkach nezamŕzajúcu hĺbku 0,9m a šírku 0,3m. Naša spoločnosť dodáva samonosné garáže s priemernou váhou 600kg (podľa typu a rozmeru garáže). Dôležité je dodržanie rovninnosti základu.

Viac informácií o osadení garáže získate tu: Osadenie garáže

Koľko ma bude stáť doprava?

Garáže sú dodávané vždy v rozloženom stave a montujú sa na mieste stavby. V prípade dodávky pre svojpomocnú montáž je doprava už v cene garáže a objednávateľ zaistí vyloženie dielov z vozidla. V prípade dodania vrátane montáže dodávateľskou firmou je montáž a doprava montážnikov na stavbu účtovaná samostatnou položkou a líši sa podľa vzdialenosti a veľkosti garáže.

Ako je to s osadením garáže a koľko to bude stáť?

Osadenie na miesto určenia sa realizuje väčšinou ručne, bez použitia ťažkej techniky. Priemerná cena montáže (bez dopravy montážnikov na stavbu) sa pohybuje okolo 7 tis. Kč bez DPH (platí pre najbežnejší typ garáže 3 x 6 m). V našej kalkulácii obdržíte vždy presný rozpočet.

Aká je prejazdová výška štandardnej garáže?

Štandardná výška garáží je vpredu 2,34m, prejazdová čistá výška pod garážovou bránou 2,02 m. Ak máte vozidlo s vyššou výškou (SUV, Offroad...), ponúkame zvýšené garáže s prejazdovou čistou výškou pod garážovou bránou 2,15m, 2,40m, 2,65m. Požiadavky s vyššou prejazdnou výškou je možné zabezpečiť z programu menších montovaných hál.

Ako je možné využiť znížené sadzby DPH?

Áno, zníženú sadzbu DPH vo výške 10% je možné využiť v súvislosti s § 48 Sadzby DPH pri bytovej výstavbe na základe podpisu čestného prehlásenia, že stavba je určená pre bytovú výstavbu. Toto platí len pre fyzické osoby.

Dvojgaráž má jednu alebo dve garážové brány?

Je možné mať obe varianty. Populárnejšia je však druhá varianta, ktorá je tiež výrazne lacnejšia, pričom vnútorný priestor obidvoch garáží je možné podľa Vašej voľby buď oddeliť medzistenou (vhodné pre radové garáže s viacerými majiteľmi), alebo ponechať úplne priechodý.

Cena sekčných a výklopných je rovnaká?

Výklopná manuálna garážová brána je zahrnutá v štandardnej dodávke väčšiny našich garáží. Za príplatok je možné zaistiť dodanie sekčnej garážovej brány. Ak chcete dodať garáž bez garážovej brány, odpočet brány je automatický.

Dobrý deň, môžete nám dodať garáž vrátane sedlovej strechy typu A ?

Áno. Ponúkame dva typy podľa pozície štítu (A – nad stranou garážovej brány, B – nad bočnou stenou). Sklon strechy je vždy 26° a základná nosnosť 125 kg/m2. Ceny sa kalkulujú individuálne na základe vopred definovaných požiadaviek: typ krytiny, …..

Koľko stojí automatický pohon vrátane sekčnej garážovej brány?

Vzhľadom na to, že ceny sa môžu v priebehu roku meniť, kontaktujte nás a my Vám to radi na požiadanie oznámime

Je možné si niekde prezrieť hotové garáže?

Samozrejme, máme množstvo referencíí, pozrite sa sem: Niektoré naše realizácie.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.