Záhradné domčeky ponúka všestranné využitie. Aby v záhrade skvele zapadli, nechajte ich obrásť zeleňou.

Záhradný domček obrastený zeleňou

Popínavé rastliny môžu obrásť celý záhradný domček. Popínavé rastliny dodajú domčeka romantický nádych, je potreba je však pravidelne zastrihávať či tvarovať, aby nerástli svojvoľne. Záhradný domček často umiestňujeme na koniec záhrady. Aj tu by mal byť aspoň čiastočne maskovaný zeleňou.

V záplave kvetov

Ďalším variantom, ako môžete zladiť záhradný domček so záhradou, je nechať obrásť jeho okolie kvetinami. Skvelé budú ruže aj iné vyššie rastliny, napríklad kosatce, tulipány a ďalšie cibuľoviny. Nezabudnite na prístupovú cestu k domčeku.

Výhody záhradného domčeka:

  • lacné riešenie
  • rýchla montáž
  • prispôsobivý vzhľad

Obývateľný záhradný domček

Ak využívate záhradný domček ako obývateľnú chatku, aj jeho okolie je potreba vyzdobiť kvetmi, zaujímavým živým plotom. Kvetináče môžete umiestniť aj do okna domčeka. Záhradný domček musí byť praktický, ideálnym materiálom je drevo. Veľkosť, dizajn a materiál prispôsobte práve veľkosti a usporiadanie záhrady. Pokiaľ bude dom slúžiť na prespanie, je potreba mať do neho tiež prívod elektriny, prípadne vody.

Ateliér v zátiší

Drevený záhradný domček väčších rozmerov môžete využívať ako pracovňu či ateliér, v súlade s prírodou. Veľké okná vám umožní sledovať zátišie záhrady. Nezabudnite teda na dostatok kvetov, úhľadne pokosený trávnik. Bude sa vám lepšie pracovať. Záhradný domček je užitočným pomocníkom aj na upratovanie záhradného náčinia, kosačky na trávu, pre upratovanie nepotrebných sezónnych hračiek. Podľa toho voľte jeho veľkosť. Náraďový záhradný domček obrastený zeleňou nebude vyzerať na prvý pohľad ako rušivý prvok záhrady.

Ak si chcete zaobstarať záhradný domček, môžete využiť montované stavebnice, ktoré ukotvíte pomocou zemných skrutiek alebo ich jednoducho postavíte na rovnú betónovú, asfaltovú dosku alebo dlaždice.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.