Záhrada ponúka veľa možností využitia. Pre odkladanie záhradnej techniky a náradia sa vám bude hodiť záhradný domček. Podľa čoho ho vybrať?

Podľa účelu

Než sa pustíte do hľadania správneho záhradného domčeka, zvážte, na čo ho budete skutočne využívať. Ponuka na trhu je naozaj široká a zatiaľ čo niektoré typy domčekov sú čisto len na odkladanie vecí, niektoré môžu nahradiť malú obytnú chatičku.

Podľa veľkosti

Akonáhle máte jasno, na čo budete domček potrebovať, je potrebné vybrať jeho veľkosť. Pokiaľ bude slúžiť len ako skladisko, urobte si zoznam toho, čo všetko v ňom budete skladovať. Budete mať v drevenom domčeku len kosačku a kresielka? Alebo bicykel, lyže, škatule s hračkami, gril a bazénovú techniku? Podľa toho si ľahko zvolíte vhodnú veľkosť domčeka.

Podľa materiálu

Už viete, na čo a ako veľký domček potrebujete, takže teraz musíte vybrať materiál. Môžete si vybrať plast, plech alebo klasický drevený domček. Plechové a plastové záhradné domčeky poslúži iba na náradie, ak chcete mať domček obytný, potom voľte jednoznačne drevo.

Drevené záhradné domčeky

Drevené záhradné domčeky nebudú v záhrade pôsobiť ako päsť na oko, ale naopak sa rázu záhrady prispôsobí. Dôležité je tiež nepodceniť údržbu domčeka. Pravidelne na neho aplikujte ochranný náter, ktorý pomôže ochrániť domček pred nepriaznivým počasím a predovšetkým pred vlhkosťou, drevokaznými hubami a plesňami. Toto všetko rapídne znižuje životnosť domčeka.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.