Všetky kovové prvky v záhrade potrebujú čas od času náležitú starostlivosť. Platí to ako pre malé predmety, tak pre záhradné domčeky či pergoly.

Renovácia menších kovových predmetov

Nielen kovový prístrešok pre auto, ale aj pergoly a záhradný nábytok vyžadujú starostlivosť. To však platí aj pre drobné kovové veci ako sú plot, poštová schránka či stará kanva. Pred samotným náterom zbavte veci hrdze. Zmeťte všetok prach a nečistoty. Náter nanášajte valčekom alebo štetcom v dvoch vrstvách so 6 hodinovým odstupom.

Renovácia väčších kovových predmetov

V záhrade sú neoddeliteľnou súčasťou tiež hliníková pergola, prístrešok pre auto. Ak už majú starý, olúpaný povrch, je potreba je tiež zbaviť starého náteru. Starostlivo ho obrúste brúskou alebo brúsnym papierom. Na perfektne odmastený a suchý povrch naneste farbu vo zvolenom odtieni. Predtým sa uistite, že má pergola stále pevnú konštrukciu, zvážte, či nie je načase kúpiť novú.

Záhradný nábytok natrite raz za päť rokov

Ak natierate záhradný nábytok, stačí ho renovovať raz za päť rokov. Rovnaká doba platí aj pre kovové ploty. Stačí obrúsiť oprýskané časti a prípadne odstrániť hrdzu. Ako prvý zvoľte antikorózny náter, ktorý zvýši priľnavosť povrchu a chráni kovové časti pred koróziou. Ak natierate dvere garáže alebo inú súvislú plochu, môžete farbu aplikovať nástrekom.

Podmienky pre natieranie kovových prvkov

Aby bol kovový náter naozaj kvalitný a odolný, musíte dodržiavať niekoľko podmienok. Vonkajšia teplota by mala byť 10-20 stupňov Celzia. Rovnako by nemal byť podklad príliš rozpálený alebo naopak studený. V lete natierajte kovové predmety skoro ráno alebo podvečer. Vlhkosť vzduchu nemá presiahnuť 70%. S výberom vhodného náteru vám pomôžu pracovníci v špecializovaných predajniach.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.