3.4.2017

Zamedziť poškodeniu alebo odcudzeniu auta sa síce na sto percent nedá, ale môžete to krúpom či prípadným zlodejom trochu sťažiť, a to pomocou zastrešeného státie alebo rovno garáže.

Rovnaký komfort

Zvyčajne sa stavia garáže z tehál, ale dnešné požiadavky na bezpečnosť dokonale spĺňajú už aj montované garáže. Sú cenovo oveľa dostupnejšie a nie je potrebné ich stavať. Montáž vykonáva dodávateľ, ale ak chcete ušetriť, môžete si svoju garáž zmontovať sami. Zas tak zložité to nie je. Pred začatím prác by ste mali zabezpečiť dostatočne pevné podložie. Najideálnejšie je betónový podklad, ale je možné použiť aj betónovú dlažbu.

Základná výbava

Montovaná garáž sa dá kúpiť v niekoľkých veľkostných verziách. Niektoré pojmú jedno auto, iné zvládnu dvaja. Existujú aj rozšírené typy, ktoré môžu fungovať ako garáž a zároveň aj ako skladisko. Odchýlky medzi jednotlivými druhmi nie sú iba rozmerové, líšia sa od seba i vzhľadom. Na základnej montované garáži ide na prvý pohľad vidieť, že je z plechu, ale ak si priplatíte, môže vám stáť pred domom montovaná garáž s omietkou. Od murované ju len tak niekto nerozozná.

Minimálna údržba

Plechová garáž nemá u mnohých ľudí príliš dobrú povesť, ale ak sa použije kvalitný plech s pozinkom, môže sa jednať o odolný stavebný materiál. Keďže sa jedná o kov, jeho údržba je minimálna. Stačí raz za čas vytiahnuť hadicu a zbaviť prúdom vody steny od nečistôt. Údržba sa tak týka v podstate len odkvapov, ktoré sa rady zanášajú lístím. To by ste mali pravidelne odstraňovať, inak sa vám upchá zvod vody a môžu nastať ťažkosti.

Sú praktické

U prefabrikovaných garáží máte istotu nízkych cien a dostatočne vysokej odolnosti. Nie je potrebné sa o ne akokoľvek starať, stačí len občas prečistiť odkvap. Vďaka ich jednoduchej konštrukcii a nízkej váhe nie je zložité je prepravovať, čo je veľmi praktická vlastnosť, ktorá sa hodí nielen v prípadoch sťahovania.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.