4.4.2017

Tešíte sa na posedenie na záhrade? Záhradný domček nemusíte využívať len na skladovanie náradia.

Ako vykurovať záhradný domček

Nechce sa vám čakať, až jar udrie v plnej sile? Drevené záhradné chatky a domčeky môžete vykurovať. Pomôcť vám k teplu môže přímotopové vykurovanie, ktoré nemusíte zložito inštalovať, je prenosné, cenovo prijateľné a veľmi výkonné. Nezaskočí vás teda ani sychravé počasie. Vybrať si môžete z mnohých typov vykurovacích telies.

Teplovzdušný ventilátor

Teplovzdušné ventilátory vykúri záhradné domčeky tak, že sa elektrická energia privádza do ventilátora a premieňa sa v teplo. Vzduch v miestnosti je tak ohrievaný veľmi rýchlo. Pozor však na to, že teplo v domčeku bude iba vo chvíli, keď je ventilátor zapnutý.

Infražiariče

Ďalším spôsobom, ako vyhriať záhradný domček, je obstaranie infražiariče. Tie ohrievajú najprv osoby a nábytok v domčeku, až od nich sa ohreje vzduch. V miestnosti sa nevíri prach, domček bude vyhriaty veľmi rýchlo. Aj infra žiariče sú prenosné a cenovo dostupné. Je potrebné dbať na infra tieň, keď napríklad nohy pod stolom žiarič nevyhřeje, preto je potrebné rozmiestnenie týchto žiaričov si naplánovať tak, aby plnili svoj účel.

Dbajte na bezpečnosť!

Než si priamotop do záhradného domčeka zaobstaráte, dobre si premyslite, kde bude zariadenie umiestnené, aby bolo z dosahu malých detí. Takisto nenechávajte priamotop nikdy zapnutý bez dozoru, najmä nie elektrický. Taktiež si uvedomte, že priame vykurovanie nesmie byť v dosahu horľavých materiálov. Dbajte na svoju bezpečnosť. Záhradný domček z dreva by sme mali strážiť predovšetkým. Nenechávajte zapnuté kúrenie napr. Cez noc bez dozoru.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.