5.4.2017

Drevo patrí do záhrady v akejkoľvek podobe. Môžete ho použiť na terasy, pergoly aj plechové záhradné domčeky...

Drevené stavby

Drevené materiály zažívajú v záhradách veľký návrat. Drevené záhradné chaty a domčeky, terasy či altány nám pomôžu ukryť sa do príjemného tieňa alebo pred dažďom pri pobyte v záhrade. Drevené domčeky môžu plniť funkciu úložného priestoru či priestoru pre záhradníka. Praktické záhradné domčeky môžu mať malú terasu s pergolou či s prístreškom na drevo.

Hotové riešenia či riešenie na mieru

Záhradné domčeky si môžete zaobstarať ako hotovú, sériovo vyrábanú stavebnicu alebo aj ako riešenie na mieru vašej záhrade. Zvoliť si môžete veľkosť, typ strechy, strešné krytiny aj osadenie okien a dverí či príslušenstvo.

Ukotvenie je dôležité

Praktickou otázkou je to, ako drevený záhradný domček ukotviť. Drevené časti domu neklaďte priamo na zem, ale je vhodné vybudovať základové pätky, pásy či dosku. Je potrebné vykonať príslušné výkopové práce, odpratať zeminu, prípadne porovnať terén. Skvelú a rýchlu metódou je využitie zemných skrutiek, ktoré pomôžu aj pri nerovnom teréne. Je potrebné si však spočítať, ako záťaž vybranej vrutmi unesú. Pripočítať musíte hmotnosť stavby aj nábytku či osôb, ktoré záhradný domček užívajú.

Nezabudnite na správnu starostlivosť

Drevo je prírodný materiál, ktorý musí odolať vode, snehu, ale aj silnému vetru a slniečku. Je preto potrebné mu venovať náležitú starostlivosť. Potom, čo si domček na záhrade postavíte, natrite ho ochranným náterom s fungicídmi. Ochránite tak drevo okrem iného pred drevokaznými hubami a hmyzom, predĺžite jeho životnosť.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.