11.4.2017

Záhradný domček je nepostrádateľnou súčasťou záhrady. Vylepší prostredie záhrady a poskytne úložný priestor.

Stavba záhradného domčeka

Stavba záhradného domčeka nie je nijak náročná. Ak nechcete míňať svoj drahocenný čas stavbe domu od základov, kúpte si hotový drevený záhradný domček. Ten vám ušetrí celý rad starostí. V záhrade ho môžete mať už za pár hodín. Menšie záhradný domček si môžete priviesť až domov sami, väčšie modely vám doručí firma.

Je potreba impregnácia

Než sa pustíte do skladania dreveného záhradného domčeka, zvážte, či nie je potrebné ho najprv naimpregnovať. Ak áno, vykonajte impregnáciu ochranným náterom skôr, než dom zmontujete dohromady. Vyberte si silný a odolný lazúrový náter. Vybrať si môžete aj farbu domčeka. Ak sa nechcete o domček starať, potom vyberte plechový záhradný domček.

Premýšľajte nad podkladom

Okrem náradie je potrebné pripraviť aj podklad pre domček. Ideálne je štrkové podložie alebo zámková dlažba. Drevený dom neklaďte na hlinu alebo vlhkú pôdu, ľahko by vám začal hniť. Použiť môžete aj drevený rošt a oddeliť ho asfaltovú lepenkou.

Smelo do montáže domčeka

Pokiaľ si montujete drevené domčeky a záhradné chaty svojpomocne, postupujte presne podľa návodu výrobcu. Rozdeľte si drevo na podlahu, bočné steny, strechu a samotnú kostru domčeka. Dom rýchlo a správne postavíte v dvoch ľuďoch. Ak vám nejaký diel nesedí, rozhodne ho nenasadzujte násilím. Na stavbu používajte len náradie a nástroje uvedené v manuáli od výrobcu. Postaviť záhradný domček je veľmi užitočným pomocníkom. Môžete si ho umiestniť kdekoľvek do záhrady, ideálne tak, aby ste na neho neustále videli.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.