13.4.2017

Priestory na výrobu alebo skladovanie nemusí byť situované len do tehlových budov, dajú sa využiť aj alternatívy v podobe plechových hál.

Stavia sa rýchlo

Výhod majú plechové haly celý rad a nejedná sa len o cenovú dostupnosť. Ich zostavenie je veľmi svižné. Aj veľké objekty môžu byť zmontované v rádoch dní. Kostru tvoria hlavne oceľ alebo hliník, drevené haly sú už dnes skôr raritami. Ako hlavný materiál sa pre stenu a strechu používa plech, ale existujú aj haly zakryté PVC plachtou. Tá je samozrejme nepremokavá. Montované konštrukcie nie je potrebné stabilizovať v základoch, stačí iba kotviace betónové pätky.

 

Priplaťte si za príslušenstvo

Montované haly dokážu poskytnúť celoročne dokonalý komfort, len sa však musí dovybaviť. Pokiaľ je potrebné tieto priestory využívať aj v zime, je dobré priplatiť si za zateplenie. Rovnako bude nevyhnutné zaobstarať niekoľko prenosných tepelných zdrojov. Počet záleží hlavne na rozmeroch haly. Ani svetlo sa nevozí vo vreciach. Niektoré konštrukcie sú vybavené bočnými a strešnými oknami, ale to nestačí ani cez deň, nieto ešte v noci. Osvetlenie v halách tak zvyčajne zabezpečujú stropné žiarivky.

 

Nielen pre poľnohospodárske stroje

Montované výrobné haly majú široké využitie a môžu tak plniť celý rad funkcií. Veľké uplatnenie majú v poľnohospodárstve, kde poskytujú prístrešie poľnohospodárskej technike či rôznym plodinám určených na uskladnenie. Sú neoceniteľné pri rôznych veľtrhoch či hudobných akciách. Dajú sa dokonca použiť aj ako kancelárske priestory. Tu sa však nejedná o bežný typ hál, ale o špecializované konštrukcie, ktoré sú pre tieto účely upravené.

 

Najlacnejšie riešenie

Výroba alebo skladovaní nemusí byť doménou iba bežných stavieb, montované haly ponúkajú rovnaké možnosti, avšak za neporovnateľne menšie peniaze. Navyše sú mobilné, čo ocenia hlavne usporiadateľa veľtrhov či koncertov.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.