14.4.2017

Haly s veľkou priestorovou kapacitou nie sú iba záležitosťou murovaných stavieb, môže sa jednať aj o montované konštrukcie, ktoré sú rovnako užitočné.

Nekryje je len plech

Montované haly sú vlastne ešte užitočnejšie, pretože sú mobilné. Preto nie je nevyhnutné si halu kupovať, bohato postačí prenájom. Haly sa kotví obvykle k betónovým pilierom, takže žiadne pracné budovanie základov nie je potreba. Tradičným plášťom všetkých montovaných hál je pozinkovaný plech, bežne sa používa aj ľahší materiál v podobe PVC plachiet. Inštalácia konštrukcia s plachtou je oveľa rýchlejší, ale plachta nie je vytvorená do chladného prostredia, takže s blížiacou sa zimou by ste ju mali vymeniť za plech.

Možnosť zateplenia

Plech sa dá totiž ľahko obložiť izolačnými materiálmi, ktoré vnútro plechových hál ochráni pred studeným vonkajším počasím. Samotné zateplenie do našich zím rozhodne nestačí, je tiež potreba strategicky rozmiestniť aj vykurovacie telesá. Pre letné obdobie je potom dobré zaobstarať si klimatizáciu. Tá sa dá ľahko nainštalovať, keďže výrobcovia hál s montážou doplnkov automaticky počítajú.

Pre športové účely

Veľký zakrytý priestor sa dá používať na moha účely. Montované výrobné haly nie sú určené iba pre továrenské výrobu, môžu zastávať aj iné funkcie. Bežne sa používajú napríklad na športovanie. V montovaných halách sa hrá bežne basketbal, floorball alebo dokonca aj hokej. Ani hudobný priemysel by sa bez nich nezaobišiel. Usporiadatelia veľkých koncertov i malých festivalov používajú montované haly takmer vždy, keď nie je možnosť hrať pod holým nebom.

Zvládnu veľkú záťaž

Montované haly sú konštruované tak, aby vydržali veľkú záťaž a napriek tomu boli mobilné. Sú lacné, rýchlo zložené a môžu zastávať viac funkcií ako švajčiarsky nôž. Naviac sa dajú vybaviť rôznymi doplnkami, ktoré vytvára v interiéri hál pohodové klíma a poskytujú tak ochranu pred zimou i letnom horúčavou.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.