27.4.2017

Aj záhradný domček ako účelová stavba môže byť atraktívny a zároveň užitočný prvok vašej záhrady. Čím máte menší pozemok, tým starostlivejšie zvažujte jeho nákup.

Čas vynaložený k nákupu sa vám vráti

Aj ten najmenší záhradný domček je niekoľkými tisícikorunovou investície. Než sa rozhodnete pre konkrétny typ, prejdite si všetky ponuky výrobcu či predajcu. Na internete nájdete rôzne fotografie, nákresy aj konkrétne údaje. Ak máte možnosť si konkrétny model prezrieť osobne, je to veľké plus.

O čo sa pri nákupe zaujímať?

Ak kupujete domček na náradie, je potrebné sa zaujímať o niekoľko parametrov, ako je rozmer domčeka. Zaujímať by vás mali nielen pôdorys, ale aj koľko miesta zaberie domček na pozemku, koľko potrebujete miesta na náradie. Taktiež by vás mal zaujímať typ strechy, či má domček okná, aké sú dvere, aký typ podlahy a či je súčasťou dodávky. Z hľadiska údržby by vás mal zaujímať materiál.

Cena už od...

Výrobcovia záhradných domčekov sa snažia nalákať zákazníkov výhodnými cenami. Najnižšia suma vyzerá pekne, nechajte si však spočítať koľko vás bude stáť montáž a doprava. Najlacnejšie plechové záhradné domčeky mávajú len malé množstvo doplnkov.

Doplnky záhradného domčeka

Pri nákupe záhradného domčeka sú dôležité niektoré doplnky. Presah ochráni domček pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi, bočné prístrešok môžete použiť na uskladnenie dreva. Vybrať si môžete aj rôzne typy strešných krytín, najčastejšie asfaltovou lepenku, ale chybu neurobíte napríklad zelenou strechou. Dôležité sú odkvapy, ktoré je potrebné prikúpiť. Kotvenie domov je možné pomocou základovej dosky. Súčasťou môžu byť aj regály alebo si ich objednáte na mieru.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.