2.5.2017

Starať sa aj o malú záhradku nemusí byť so zlými nástrojmi žiadny med. Kvalitné náčinie by malo byť to prvé, čo by si mal obstarať každý záhradkár do svojho záhradného domčeka.

Skracovanie trávnika

Vizitkou každej záhrady je trávnik. Ak chcete dosiahnuť hustého zatrávnenie, sekanie dvakrát ročne rozhodne nestačí. Pravidelné zastrihávanie je tu nevyhnutné. Pri veľkom vzrastu trávy použite kosu, ak sú steblá vysoká len pár centimetrov, vystačíte si s kosačkou. S tou sa ale nedostanete do rohov a medzi záhonmi. K tomu je dobré mať po ruke strunovú kosačku. Tá je k prestrihu menších plôch ideálne. Posekanú trávu potom nemusíte vyhadzovať, oveľa lepšie sa zužitkuje v komposte. Všetky potrebné náradie pohodlne uschováte v záhradnom domčeku.

Nevyhnutné zavlažovanie

Aby sa vám tráva nevysušilo, je nutné zaistiť si zavlažovanie. Sú záhradkári, ktorí stále nedajú dopustiť na kanva, ale oveľa jednoduchším riešením je kúpa záhradnej hadice s nadstavcami. Dbajte na to, aby bola hadica dostatočne dlhá a dokázala pokryť všetku záhradné plochu. Podľa zvoleného nástavca môže hadica striekať silný prúd alebo vodu len rozprašovať. To je vhodné hlavne pri zalievaní kvetov a zeleniny. Silný prúd by ich nenávratne poškodil. Hadica v záhradnom domčeku či garáži zaveste a prehľadne uložte.

Tradičnejšie náčinie

Je dobré si na záhradu zaobstarať modernú techniku, ale ani dnes sa pestovatelia nezaobídu bez tradičného náradia ako sú rýľ alebo motyka. Inak sa vám pôda bude kypriť zle. Ak vašu záhradu lemuje živý plot, sú potrebné aj nožnice. Nožnice na živý plot môžu byť klasické alebo elektrické. Elektrické nožnice sú veľkým pomocníkom, pretože nie sú vhodné iba na zastrihávanie živého plotu, ale aj konárov ovocných stromov.

Domček pre náradie

Všetko náradie sa dá schovať do garáže, ale ak to z nejakého dôvodu nejde, je dobré si postaviť skriňu alebo ešte lepšie záhradný domček pre náradie. Je lepšie postaviť väčšie konštrukciu, aby sa dovnútra vliezla aj objemná kosačka.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.