9.5.2017

Montované haly sú hlavne v priemyselnom sektore veľmi populárny nielen pre svoju nízku cenu, ale aj pre jednoduchú a rýchlu montáž.

Oceľová kostra

Hlavne u väčších hál sa ako stavebný materiál používa oceľ. Oceľ je všeobecne známa pre svoju nepoddajnosť a vysokú odolnosť. Takáto konštrukcia, ak je dobre uchytená, vydrží aj dlhodobý nápor nárazových vetrov. Pre samotné uchytenie sa používajú betónové pätky, ale možno využiť aj špeciálnych zemných skrutiek. Opláštenie tvoria prevažne plechové sendvičové panely, ktoré sú veľmi dobrými tepelnými aj zvukovými izolanty.

Vnútorná výbava

Zariadenie interiéru sa odlišuje podľa toho, na čo sa hala používa. Zvyčajne sa tieto konštrukcie nestavia len na pol sezóny, takže minimálne kúrenie a osvetlenie je v montovaných halách obvyklým štandardom. O vykurovanie sa starajú prevažne prenosné teplomety. Aj keď sú haly kvalitne zaizolované, v našich podmienkach by to v zimných mesiacoch nestačilo. Svetelnými zdrojmi nie sú len okná, ale aj žiarivky. V poslednej dobe sa využíva na tento účel aj LED osvetlenie.

Hlavný účel

Primárne sa montované haly používajú hlavne v priemyselnej výrobe, ale často tiež fungujú ako skladisko, letecké hangáre či supermarkety. Tieto konštrukcie možno ale používať aj omnoho kreatívnejšie. Mnoho športovísk nie je postavené tradičnou cestou, ale zmontované. Dajú sa teda kedykoľvek zase zložiť späť do nákladiaku. Samostatnou kapitolou sú potom montované administratívnej budovy. Sú lacné, rýchlo zostrojenej a zaručujú dostatočný komfort pre prácu úradníkov.

Nie je to novinka

Montované skladové haly nie sú fenoménom posledných rokov, ale skôr desaťročia. Aj keď zo začiatku slúžili hlavne v priemysle, v súčasnosti ich využívajú aj v iných sektoroch. Ich obľuba spočíva hlavne v mobilite. Aj veľkú halu možno zložiť a rozložiť veľmi rýchlo a následne premiestniť kam je libo.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.