10.5.2017

U väčšiny rodinných domov nájdete garáž. V súčasnosti sa ale nemusí ísť len o tehlovej domčeky, ale aj o konštrukcia z plechu.

Lacná alternatíva

Plechové garáže sú lacné a preto tiež pomerne populárne. Nemyslite si však, že keď stojí stoviek či tisíc, jedná sa o nejakú popolušku. Nemajú samozrejme takú odolnosť ako garáže klasické, ale vynahradzujú to inými vlastnosťami. Jednou z nich je mobilita. Garáže z plechu sa dajú totiž ľahko rozmontovať a jednoducho previezť z miesta A do miesta B. Kvôli pár plechom si nemusíte požičiavať žiadny veľký voz, stačí obyčajná dodávka. Ak vám bude vadiť vzhľad plechu, môžete siahnuť hlbšie do peňaženky a zaobstarať si montovanú garáž s omietkou, ktorú od tej tradičnej takmer nerozoznáte.

Viacúčelové konštrukcia

Rovnako ako murované garáže aj ich plechové varianty môžu plniť viac funkcií. Okrem parkovania sa dajú používať aj ako skladisko alebo po drobnej prestavbe aj ako dielňa pre kutilov. V takom prípade však môže robiť problémy teplota, ktorá sa v zime často držia pod nulou. Ak nechcete vo svojej novej dielni protopit posledné peniaze, určite by ste mali investovať do zateplenia. Plechová garáž sa totiž dodáva nezateplená.

Čím zatepliť

Najbežnejším tepelným izolantom pre garáže je rozhodne polystyrén. Je lacný a pomerne ľahko sa s ním pracuje. Obloženie garážového interiéri sa pripevňuje montážnou penou alebo lepidlom. Musíte byť ale starostliví, keďže polystyrén má tendencie sa časom sloupávat. Efektívnejším, ale finančne náročnejším riešením, je obloženie garáže z vonku. Tu je nutné na nalepený polystyrén natiahnuť aj štruktúrovanú omietku. Túto prácu ale radšej prenechajte odborníkom.

Výhodná kúpa

Kúpa montované garáže z plechu sa rozhodne oplatí. A je vcelku jedno, akú funkciu bude zastávať. Ak ju budete ale používať ako dielňu alebo skladisko, mali by ste uvažovať o zateplení. V zime to určite uvítate.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.