22.5.2017

Uskladnenie záhradného náradia býva mnohokrát problém, zvlášť keď chýba garáž.

Dôležitá je veľkosť

Tŕň z päty vám môže pomôcť vytrhnúť záhradný domček. Ide o jednoduchú stavbu, ktorá v menšom prevedení slúži výhradne len ako skladisko pre záhradné náčinie, respektíve bazénové príslušenstvo. V prípade, že potrebujete uskladniť aj kosačku, prípadne záhradný traktor, rozhodne siahnite po väčších rozmeroch. Navyše veľký náraďový domček nie je vhodný iba na uskladnenie vecí, ale môže slúžiť aj pre prespanie. Záleží samozrejme na vnútornom vybavení.

Z rôznych surovín

Do záhrady sa najlepšie hodí drevený domček. Konštrukcia môže byť postavená z drevených panelov alebo mať podobu zrubu. Podložie by mala tvoriť betónová základňa, do ktorej sa domček usadia. Hojne využívané sú aj plechové domčeky. Sú lacnejšie a nepotrebujú žiadnu údržbu. Nie sú však tak pekné ako drevené varianty a do prostredia záhrady nemusí vždy zapadnúť. Sú tiež pomerne ľahké, preto sa musí pevne ukotviť. Obdobné vlastnosti majú aj domčeky z plastu. Ich veľkou výhodou je, že sa nebudete musieť zdržiavať s vybavovaním stavebného povolenia.

Stavba

Ak sa rozhodnete zaobstarať si domček v obchode, nečakajte žiadnu veľkú drinu. Prefabrikované stavebnice sú vyrobené tak, aby ich dokázal zostaviť každý. Aj ľudia, ktorí nikdy nič podobné nerobili. V prípade, že si chcete na záhrade postaviť svoj vlastný domček, mali by ste vždy zvoliť za stavebný materiál drevo. Ľahko sa zháňa a dobre sa s ním pracuje. Stavať svojpomoci plechovú konštrukciu je oveľa zložitejšie a navyše pozinkované plechové diely sú drahšie ako drevené dosky.

Viacúčelová konštrukcia

Záhradné domčeky sú rozhodne užitočné. Nemusí sa zákonite používať len ako skladisko, ale môžu fungovať aj ako dielne. Na záhrade sú neustále potrebné rôzne úpravy a opravy, ktoré sa aspoň z časti môžu realizovať v vnútri záhradného domčeka.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.