12.6.2017

S novou záhradný sezónou je čas myslieť aj na nové záhradné vybavenie.

Výbava do záhradného domčeka

Váš náraďový záhradný domček by ste mali pravidelne kontrolovať. Staré náradie je dobré vyhodiť, prípadne zužitkovať iné. Staré ťažké vidly a rýle môžete vymeniť za nové ľahké modely. Ceny záhradného náradia sú rôzne, za kvalitné kúsky si treba priplatiť. Lacné náradie je určené pre hobby použitie, drahé modely skôr pre profi.

Bez čoho to nejde?

Kúpili ste si dom so záhradkou a nemáte potuchy, aké náradie je potrebné? Medzi základné patrí hrable a rýle, motyky, vidly, lopaty, štiepacie nožnice, sekery či ručné píly. Uskladniť všetko môžete v záhradnom domčeku. Kvalitné kúsky vám vydrží po dlhé roky.

Dobrá starostlivosť predĺži životnosť

Správna starostlivosť o náradie predĺži jeho životnosť. Po každej práci náradie riadne očistite. V prípade, že sa niektorá časť uvoľňuje, späť ju dotiahnite alebo náradie rovno vymeňte. To isté platí aj pre záhradnú techniku, o ktorú je potrebné takisto primerane starať.

Záhradná technika

Záhradná technika nám podstatne ušetrí prácu a čas pri činnostiach na záhrade. Na záhrade sa podľa veľkosti pozemku nezaobídeme bez kosačky alebo záhradného traktora. Pre trávnik je dobré mať po ruke vertikutátor. Skvelou voľbou sú tiež pílky, krovinorez či vyžínač. Vybrať si môžete aj pomocníkov na zimu, napríklad snežnú frézu. Stroje možno vyberať benzínové, elektrické, ale aj moderné akumulátorové pomocníkov, ktoré využijete tam, kde nie je prívod elektriny. Stačí mať po ruke dostatočne nabitú batériu, eventuálne aj náhradnú batériu.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.