13.6.2017

Páčila by sa vám oáza plná zelene, s pergolou, záhradným domčekom a bazénom? Každý z nás má iné požiadavky a preto je potrebné v každom prípade záhradu starostlivo plánovať.

Neponáhľajte sa

Rozhodne pri plánovaní záhrady nikam neponáhľajte. Ak zle naplánujete umiestnenie skleníka, bazénu či záhradného domčeka, môžete neskôr ľutovať. Určite sa najprv zamyslite nad tým, čo chcete v záhrade mať, čo od nej očakávate. Taktiež vezmite do úvahy, do akej miery ste obmedzení priestorom. Posledným faktorom je koľko chcete minúť peňazí.

Ako zosúladiť štýly

K modernej stavbe sa určite nehodí romantické dedinské zákutia. Spomeňte si ako samotný štýl vášho domu ovplyvnil výber nábytku. Podobne potom pristupujte k svojej záhrade. Snažte sa užiť materiály, ktoré s ňou ladia. Napríklad drevený záhradný domček, drevenú pergolu alebo naopak použite hliníkové konštrukcie. Do úvahy berte tiež terénne úpravy, ale aj stavby ako sú pergola, detské ihrisko, altánky a ďalšie.

Navrhnite si záhradu

Všetko si ceruzkou nakreslite. Nevadí, ak nie ste zdatní maliari. Stačí jednoduché náčrtky, aby ste vedeli, kam chcete záhon, bazén, plechový záhradný domček, kde bude skleník alebo terasa. Ak máte plány projektovej dokumentácie alebo katastrálne plánik, nemusíte si zložito maľovať pôdorys.

Máte jasno?

Máte jasno, ako bude vaša záhrada vyzerať? Potom môžete začať s realizáciou. Najprv odstráňte staré rastliny, prípadne odvodnením pozemku, budovaním múrikov a ciest a tiež technickým záležitostiam. U starej záhrady je tiež potrebné rúbať stromy, ktoré sú nebezpečné, nie je pre nich využitie alebo sú skutočne starých a chorých. Potom je čas na kultiváciu pôdy a trávnika. Odplevelte ho, ošetrite chemicky, prevzdušnite a dosijte novými semenami.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.