14.6.2017

Na záhradách sa bežne nevyskytujú iba obligátne skleníky, ale aj rovnako užitočné domčeky na náradie.

Prirodzený vzhľad

Najbežnejším materiálom, ktorý sa používa k stavbe záhradných domčekov, je drevo. Záhradný domček z dreva vyzerá v naturálnom prostredí veľmi vkusne a nijako nenarušuje celkový ráz záhrady. Jeho základnou funkciou samozrejme nie je vyzerať dobre, ale má slúžiť hlavne ako skladisko na rôzne dôležité propriety ako je náradie či bazénové príslušenstvo. Drevený domček si môžete spichnúť aj sami, ale musíte to samozrejme vedieť. Jedinci s minimom stavebných skúseností by si ale mali objednať už hotovú prefabrikovanou stavebnicu, ktorú si ľahko zmontujú svojpomoci.

Nebudú korodovať

Údržba drevených konštrukcií je však zložitá a môže veľa ľudí odradiť. V tomto prípade však nie je problém sa preorientovať na kov. Objednať si môžete jeden zo stavebnicových záhradných domčekov plechových. Nečakajte síce žiadny architektonický skvost, ale svojmu účelu poslúži dobre. Domčeky z plechu veľa nestojí a dajú sa navyše ľahko zložiť. Stačí iba zostrojiť opornú kostru a primontovať k nej plechové profily. Tie sú samozrejme pozinkované, inak by sa do domčeka po prvom daždi pustila hrdza.

Pre deti

Samostatnú kategóriu potom predstavujú domčeky pre deti. Keďže slúži ako ihrisko pre tých najmenších, nároky na bezpečnosť celej stavby sú násobne vyššia. Plánovanie aj samotná stavba je tak oveľa zložitejšie, než keď budujete náraďový záhradný domček. Celá konštrukcia by mala mať len minimum hrán, o ktoré je možné sa zraniť. Základnou surovinou domčeku pre deti je drevo. Plech by v tomto prípade nebol príliš vhodný. Kúpiť sa dajú aj plastové varianty. Tie sú však vďaka svojim malým rozmerom vhodné len pre predškolské deti.

Vhodné aj k prespanie

Veľmi často sa väčšie záhradné domčeky využívajú aj ako nocľahárne. Jedná sa síce o improvizované riešenie, ale ak vám nevadí trocha toho nepohodlie, pár nocí sa v nich stráviť dá.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.