15.6.2017

Kvôli veľkým zastrešeným priestorom nie je dnes potrebné zdĺhavo stavať veľké budovy. V súčasnosti to ide aj inak.

Ľahká konštrukcia

Moderné veľkokapacitné montované haly majú oceľovú kostru a ich steny tvoria obvykle plech, respektíve plachta. Sú navrhnuté tak, aby sa dali ľahko zmontovať aj rozmontovať a previezť na iné miesto. Dajú sa kúpiť v mnohých veľkostných variantoch. Či už sa jedná o hliníkovú alebo plachtovou halu, oba typy sú navrhnuté tak, aby odolali aj zhoršeným poveternostným podmienkam. Plachtová hala je lacnejšou alternatívou k plechovej hale, je samozrejme nepremokavá. Jej plášť tvorí moderné PVC, ktoré v sebe obsahuje aj prvky tepelnej izolácie.

Spôsoby použitia

Mobilné haly sa dajú využívať na mnohé účely. Ich funkcie sa samozrejme bielizeñ od ich veľkosti a vnútorného vybavenia. Najčastejšie sa používajú ako skladisko v priemysle či potravinárstve. V poľnohospodárstve sú obľúbené hlavne oblúkové plachtové haly, kam sa uskladňujú nielen stroje, ale aj rôzne druhy plodín. Vďaka jednoduchej montážou sa bežne v týchto halách usporadúvajú aj jednorazové športové akcie či koncerty. Menšie verzie môžu fungovať aj ako prechodné garáže.

Vybavenie interiéru

Vnútorné vybavenie haly závisí vždy na zákazníkovi. Medzi základné zariadenie rozhodne patrí osvetlenia. Vo dňa môže do interiéru prenikať svetlo skrze postranné či strešné okná, ale akonáhle zájde slnko, je potreba rozsvietiť. O to sa väčšinou starajú halogény, ale novo sa dá použiť aj šetrnejšie LED osvetlenie. Ďalšou nevyhnutnosťou je vykurovanie. Montovaná hala sa dá pomerne ľahko zatepliť, ale akonáhle prídu prvé mrazy, nestačí to. V halách sa pre zlepšenie tepelnej pohody používajú hlavne infra žiariča.

Životnosť

Bežne sa počíta životnosť montovaných hál na dvadsať rokov. Platí to pre nosnú kostru i pre plášť. Niekomu sa to môže zdať málo, ale vzhľadom k nízkej obstarávacej cene je dĺžka životnosti viac ako zodpovedajúca.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.