20.6.2017

Predtým si ľudia okolo záhrady stavali plot, aby im neutiekol pasúce sa dobytok. Dnes nás chráni pred nevítanými návštevníkmi.

Drevený plot

Vychádzate Ak zo svojich finančných možností, je najlacnejší variantom plot z oceľového pletiva. Medzi najdrahšie varianty patrí kované ploty z ocele. Spravidla je potrebné zohľadniť štýl vo vašej lokalite. Iste nezvolíte pletivo tam, kde ostatní majú latky z dreva. Rovnako tak sa betónová stavba nehodí do záhradkárskej kolónie.

Výber plotu podľa údržby

Ak chcete ochrániť svoj záhradný domček plný náradie, potom si vyberte plot podľa náročnosti na jeho údržbu. Plot z poplastovaného pletiva nevyžaduje údržbu, zatiaľ čo drevený plot musíte pravidelne natierať a udržiavať. Pripočítať musíte tiež náklady na lazúry a potrebné pomôcky.

Drevený plot

Drevený plot je už klasikou. Než sa pre neho rozhodnete, pamätajte, že pekne vyzerá, ale má iba obmedzenú životnosť. Rovnako tak ak máte drevený plot, vyberte aj stavby v záhrade, ako je záhradný domček, z dreva. Dreva vyžaduje pravidelnú údržbu, aby nebolo napádané plesňami, hnilobou či drevokaznými hubami. Jednotlivé plániky musí byť skosené alebo tvarované na koncoch tak, aby sa na nich nedržala voda.

Luxusný plot

Ak nemusíte obracať vo vrecku každé euro, môžete si vybrať naopak luxusný a hlavne bezúdržbový plot z ocele. Plot ochráni záhradu a záhradnú techniku ​​pred nezvanými návštevníkov, navyše skvele vyzerá. Ploty sú drahé, ale vďaka žiarovému zinkovanie majú neobmedzenú životnosť. Tento plot nie je potreba natierať a napriek tomu bude vyzerať stále pekne. Pre tento typ plotu si vyberte skutočne kvalitného dodávateľa, ktorý používa správne výrobné a technologické postupy.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.