21.6.2017

Zušľachťovanie záhrady je rozhodne svojej činnosti, avšak len holými rukami sa to vykonávať nedá. Nástroje je samozrejme potrebné po použití niekam upratať a keď nie je po ruke garáž alebo je už preplnená, musí sa použiť iný druh úložného priestoru.

Z obchodu aj podomácky

Pre základné náradie nie je potrebné budovať nič veľkého, bohato postačí kúpiť či vyrobiť klasickú skriňa na náradie. Kosačka i ďalšie ťažšie záhradná technika sa ale do malej skrine nezmestia. V takom prípade je nutné postaviť náraďový záhradný domček. Nie je potrebné ho vyrábať celý svojpomoci, dnes sa dá kúpiť v podstate v akomkoľvek hobby markete ako stavebnica. To je prínosné hlavne pre záhradkárov, ktorí nemajú čas alebo schopnosti domček postaviť.

Dielňa, nocľaháreň, skladisko

Najčastejšie záhradný domček z dreva plní funkciu skladisko. Uložiť do sucha nepotrebuje iba náradie, ale aj bazénové príslušenstva či záhradný nábytok. Prázdny domček na záhrade môže slúžiť aj ako provizórne nocľaháreň. V tomto prípade očakávať veľký komfort nikto nemôže, ale niekoľko nocí sa v takom domčeku nocovať pokojne dá. Veľmi obľúbené sú záhradné domčeky aj u domácich majstrov. Práca s vŕtačkou či kladivom nie je práve najtichší. Možnosť zriadiť si dielňu ďalej od domu tak ocenia nielen samotný kutil kutil, ale hlavne jeho manželka.

Detské verzia

Najobvyklejšie stavebný materiál, ktorý sa k výrobe domčekov používa, je drevo. Bežne sa dajú zaobstarať aj záhradné domčeky plechové. Oba typy sa od seba líšia hlavne vzhľadom, ale ich účel je viacmenej rovnaký. Existujú však aj záhradné domčeky pre deti. Sú z plastu a slúži primárne ako hracia ihrisko pre tých najmenších.

Nevyhnutný doplnok

Kto sa chce naplno venovať záhrade, ten by si záhradný domček rozhodne zaobstarať mal. Nielen, že poskytuje dostatočne veľký priestor pre uloženie všetkých potrebných nástrojov, ale hlavne väčšie verzie sa dajú použiť aj na prespanie alebo ako dielňa.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.