25.7.2017

Dokončili ste si prípravné práce pre bazén alebo ho máte už zapustený v krajine? Je najvyšší čas sa tiež poobzerať po vhodnom príslušenstvo k bazénu, ale aj po čistiacich prostriedkoch. Takisto by ste mali uvažovať o kvalitnom zastrešenie, ktoré vám predĺžia kúpaciu sezónu.

Schodíky do bazéna

Najdôležitejšou časťou bazéna sú bazénové schodíky. Samozrejmosťou je prevedenie z nerezu, vybrať si môžete 3-4 stupienky. Do bazéna si nechajte zabudovať protiprúd, ktorý umožní si poriadne zaplávať. Pre večernú párty nechajte bazén osvetliť. Vybrať si môžete klasické či farebné svetla. Ak máte deti, príde vám vhod alarm, ktorý vás okamžite upozorní, ak do neho dieťa spadne.

Vysávač

Bazén na záhrade by sme mali udržiavať stále v čistote, preto príde vhod bazénový vysávač. Pre veľké bazény sú vhodné poloautomatické alebo plne automatické modely. Pre malý bazén vám postačí aj ručné riešenie. Vodu upravíte za pomoci pieskovej filtrácie, chlórových tabliet alebo vďaka modernému ozónu či kyslíka.

Ďalšie príslušenstvo

Všetko príslušenstvo k bazénu je vhodné objednať u vášho dodávateľa. Budete mať istotu, že je vhodné pre konkrétny model bazéna. Vyberať si môžete tiež najrôznejšie ohrevy vody. Zo základného príslušenstva by vám nemala chýbať geotextilnú podložka, filtrácia, krycia plachta, hadice, skimmer a plavák na tablety.

Bazénové plachty

Nevyhnutným doplnkom sú bazénové plachty. Tie sa delia na krycie a solárne ochranné. Krycia plachta vám ušetrí veľa starostí s čistením bazénov. Zabráni padaniu nečistôt do bazéna v čase, keď ho nevyužívate. Solárne plachty využívajú slnečné lúče na ohrev vody. Ochranné plachty zabraňujú pádu detí a zvierat do bazéna.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.